Nekaj lahkega!

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 2. jan 2006 20:11 | ogledi: 2.917 | odgovori: 6

Joj, ljudje, kok sem jaz sita od vse te hrane. Povrhu vsega sem še noseča ,tako da kilogrami kar lezejo gor.... Dajte mi kakšno idejo kaj bi zdaj dala kaj v lonec. Lušta se mi nekaj lahkega.----- Ne vem, ima mogoče kdo kakšno idejo že kako začeti dan; jogurt... , kaj pa za kosilo?

Prosim za malo nasvetov.

Hvala in lep večer!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. jan 2006 20:20

za ostale ne vem, ampak tudi brez nosečnosti se po teh praznikih počutm, kot da bom počila! Moje današnje lahko kosilo je tako bila zelenjavna mineštrica = korenje, bučka, por, krompir, fižol. Za zajtrk pa že nekaj časa prisegam samo na sadje. Jutrišnje kosilo bo pa solata. Mogoče s popečenimi koščki piščančka ali pa s tuno... P.S. hvala bogu, da so prazniki mimo!!!! kamorkoli prideš moraš JEST, če si pa slučajno drzneš reči ne, pa že kaka oma potegne surlo od Triglava pa do Jadrana.... tjas

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. jan 2006 20:26

Ha,ha, Tjas, ti pa kot da nisi Primorka! Pri nas tudi rečemo "surla"! Upam, da vsaj večina ve, kaj je to? Pa jih malo pustiva, da razmišljajo (malo heca)! Po vsej tej požrtiji, smo imeli danes gobovo juhico in jabolčni štrudl, ampak kaj, ko pa je bil zajtrk za vola ubit, popoldne pa smo bili povabljeni spet na eno "novoletno" fešto in smo se prežirali do plafona in nazaj. Ker pa nam je od silvestrovega v službi ostalo nekaj denarja, bomo tudi jutri v službi imeli spet "veliko malico"! Mislim, da do konca tedna ne bo ne konca ne kraja tej hrani. Pa sem se zaobljubila, da bo jutri samo košček piščanca in solata, ampak zgleda, da bom začela v sredo (samo ne vem še, katero! Torej, drage moje, ne sekirajte se, saj bo naslednji teden boljše! LP! Galja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. jan 2006 21:00

Meni so v dneh po praznikih najljubše kakšne solate, morda s kuhanim mesom, pa kuhane ribe, za zajtrk pa kakšen sadni jogurt. skuta, sir ali samo sadje. Tudi goveja juha tekne, ali zelenjavna, a taka lahka, ne s kašnim mokastim ali testeninskim dodatkom. Moji pa so si naročili zgolj pečen krompir (v pečici, jasno), z možem sva ob tem jedla solato in je bilo čez glavo dovolj. No, na prvi dan novega leta seveda ni šlo brez sarme in obveznega popoldanskega spanja po njej -mož je bil "tresjen" - Galja kot prava Štajerka ve, kaj je to, ne, podobno kot surla... še od silvestrovanja, tretje pivo mu že ni šlo več po grlu... Lahke jedi so zame mešanica kakšnega perutninskega mesa ali ribe v kombinaciji z lahko zelenjavo - možnosti je neizmerno. MAmamia mamamia

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

2. jan 2006 21:32

Joj, tile prazniki...Vedno isto. Jaz se tokrat sicer nalašč nisem prenajedla, ampak je bilo vse te dni toliko hrane okoli mene, pa silili so me, pojej to pa probaj ono in jedlo se je zelo pozno itd. in mi že ob sami misli na hrano kar malo slabo postane...Tile Španci pa res veliko pojedo. Ne vem, kako jim to uspe. Tako da, zdaj bo na meniju en lep čas zgolj lahka hrana. Ni ga čez juhico, pravim jaz. Juhica vedno pozdravi. Danes sem naredila porovo, jutri bo pa goveja. Pa veliko sadja! Česa več si trenutno niti ne želim. P.S. hvala bogu, da so prazniki mimo - se pridružujem tvojemu mnenju, tjas!! Ampak sem se ravno spomnila, da najpomembnejša fešta v Španiji še ni mimo...sveti trije kralji - spet hrana, oh ne!! No ja, po petku pa začnemo zares! Uspešno postenje v naslednjih dneh vam želim pa en lep pozdrav! Maji

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. jan 2006 9:00

No, jaz sem ob teh praznikih, prvih, od kar sem na strogi dieti, uvidela, da se lahko prenažreš ne glede na dieto. Že samo s količino in z malo manj gibanja kot sicer, torej tudi ob upoštevanju vseh omejitev. Tako da grem tudi sama na manjšo količino hrane, pa še malo si bom priredila vse skupaj oziroma za nekaj časa črtala nekaj od tistega, kar sicer smem, a ne prepogosto (testenine in podobno). Mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

3. jan 2006 11:12

No v vsaj malo tolažbo mi je, da nisem edina prenažrta tu gor. Sicer za silvestrovo nisem skoraj nič jedla, ker sem se cel dan motovillila po kuhinji in mi tako ni šlo dol nič konkretnega (razen domačega črnega, pa penečega.. he,he) Je bilo pa naslednje dni bolj pestro, pa prejšnje dni tudi. je rekel moj mož, da smo že cel teden čakakli novo leto, pa ga sploh ni hotelo biti.. Danes bom imela vodni dan, da se vsaj malo prečistim. Potem pa v januarju pride na vrsto še post.. Lp Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti